آموزشگاه کامپیوتر مهدُر، در سال 1389 با نام "شرکت افزار رایان سرمد" در راستای تولید محصولات نرم افزاری و برنامه نویسی شروع به کار کرد و در جهت هوشمند سازی مراکز آموزشی با عملکردی توانمند، در عرصه نظام آموزش و محیط های کارگاهی - آموزشی استفاده کرده و دارای روش مختص خود گردید. که دریافت "لوح عالی افتخار از کانون مخترعان و نخبگان علمی پژوهشی ایران" از افتخارات این مرکز می باشد و همچنین می توان از فعالیت های فرهنگی ما، اسپانسری و پشتیبانی تیم فوتبال نوجوانان را ذکر کرد و با توجه به گرایش بسیار و توانمندی این مرکز در عرصه تعلیم، مؤسسه ای آموزشی ثبت گردید، به نام مؤسسه آموزشی "سیمرغ دانش محور" با شناسه "مهدُر".

آموزشگاه کامپیوتر مهدر، در سال 1398 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ی آموزش دوره های فنی حرفه ای و مهارت های تخصصی آزاد از مقدماتی تا پیشرفته و تخصصی، رشته ی مهندسی تکنولوژی نرم افزار به صورت کاملأ پروژه محور با پشتیبانی و صدور گواهینامه های فنی حرفه ای، بعد از اتمام دوره های آموزشی، شروع به فعالیت نموده است که در صورت تمایل هنرجویان ، ارائه مدارک بین المللی معتبر امکان پذیر می باشد.

آموزشگاه کامپیوتر مهدر، با توجه به شرایط بازار کار، در حرفه مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، در این جهت سعی خود را بر آن داشته تا تمامی سرفصل های آموزش های آزاد خود را مطابق درخواست های بازار کار مشخص و تعیین نماید. تاکنون با بررسی ها و شناخت بازار کار توانسته مشاوره های بسیار تاثیر گذاری برای هنرجویان داشته باشد.

ما سعی داشته و داریم پایه ی تمامی آموزش ها را بر مبنای کارگاهی و پروژه محور ارائه کنیم تا هنر جویان بتوانند به طور کامل، آماده پذیرش مسائل شغلی باشند. ما توانسته ایم امکاناتی را فراهم کنیم که این مجموعه را از آموزشگاه های دیگر متمایز نماید.

-نمونه ای از شرایط ویژه ما، راه اندازی دوره های آموزشی آنلاین، به صورت زنده و کنفرانسی (در فضای مجازی) و با قابلیت اجرای چندین کلاس آموزشی و کارگاهی، به صورت همزمان و نامحدود توسط اساتید و کارشناسان بسیار مجرب، (با امتیاز پرسش و پاسخ در لحظه) می باشد.

-از دیگر امکانات می توان ، ایجاد و نشر ویدئو های آموزشی کوتاه و جامع به صورت روزانه و رایگان در شبکه های اجتماعی نام برد. برنامه ریزی و اجرای همایش ها و اردوهای آموزشی را می توان از دیگر فعالیت های این مجموعه ذکر کرد.

امتیازهای مهدری ها ؛

«ما مدعی هستیم که می توانیم با انتخاب اساتید بسیار مجرب، تمامی آموزش ها را به صورت تخصصی داشته و به ادعایمان در زمینه پرورش مهندس به طور جد، پایبندیم»